KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14188038
nr 1418 8038
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Plakatbärarna". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 92x85 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:46:13
13/9 20:41:14